Miesto pasiplaukiojimai: pagrindiniai patarimai keliaujant mieste

Nuotykiai gali būti įvairių formų ir dydžių. Nesvarbu, ar tai rami savaitgalio išvyka prie ežero, ar plaukimas šurmuliuojančio miesto upe, su pripučiamomis irklentėmis lengva patirti nuotykius kur tik norite.

O su naująja, kompaktiškąja  Red Paddle Co 9’6” Compact keliauti ir pažinti jus supantį pasaulį paprasta kaip niekada anksčiau.

Ši inovatyvi irklentė siūlo dar neregėtą patogumą sandėliuojant bei transportuojant. Dėka naujos Compact technologijos nuo šiol visą irklentės komplektą galėsite sutalpinti į perpus mažesnę bei dvigubai patogesnę kuprinę. Joje ne tik lengva gabenti įrangą, bet ir kur kas paprasčiau ją laikyti mažame bute ar automobilyje.

 

Dėl savo tvirtos, bet lengvos medžiagos, 9’6 Compact yra puikiausiai kelionėms tinkanti irklentė. Tiesiog užsimeskite kuprinę ant pečių, šokite į traukinį ar autobusą ir leiskitės į nuotykius!

Irklenčių sportas nėra vien tik ramūs pasiplaukiojimai ežere ar kraują stingdantys įspūdžiai jūroje. Irklentės gali būti nepamirštamas būdas keliauti urbanizuotose vietovėse, pažįstant gražiausius pasaulio miestus iš naujos perspektyvos.

Pasiplaukiojimas mieste: mūsų 5 svarbiausi patarimai

Red Paddle Co komanda keletą pastarųjų metų nuolat tyrinėjo įvairius vandens kelius urbanizuotose vietovėse siekdami suvokti, kas yra svarbiausia miesto pasiplaukiojimams.

Taigi, pabandykite įsivaizduoti, kad vykstate į kelionę miestų vandens takais, ir pasiskaitykite mūsų komandos penkis, svarbiausius, patarimus.

couple paddle boarding in Hamburg

1. Susiplanuokite maršrutą

Kaip ir keliaudami bet kur kitur, prieš lipdami ant vandens, pasidomėkite vietove, kurioje ruošiatės plaukioti. Susiplanuokite kelionės pradžios bei pabaigos taškus, sugalvokite ką norite pamatyti bei pasidomėkite svarbiausiomis taisyklėmis, galiojančiomis pasirinktoje pasiplaukiojimo vietoje.

girl takes compact paddle board out of McLaren car

Vandens temperatūra, srovės upėse bei kanaluose gali skirtis priklausomai nuo sezono, oro ar miesto. Kai kurių miestų upės, pavyzdžiui Temzė Londone ar Sena Paryžiuje, turi labai stiprias povandenines sroves ir itin griežtas naudojimosi vandens keliais taisykles. Mažesni kanalai dažnai yra geresnis bei įdomesnis būdas pamatyti slaptą miesto veidą. Be to, jie yra dažnai daug lengviau pasiekiami ir patogiau pritaikyti irklenčių pasiplaukiojimams. Bet kuriuo atveju, visuomet atkreipkite dėmesį į oro sąlygas bei vandens temperatūrą. Venkite plaukioti vietose apie kurias nieko nežinote. Trumpai tariant, prieš lipdami ant vandens žinokite vietines taisykles bei savo galimybes.

2. Plaukiokite saugiai bei protingai

Labai svarbu turėti tinkamą saugumo įrangą užsiimant bet kokiu vandens sportu ir irklavimas mieste – jokia išimtis. Būkite tikri, jog plaukdami turite visas svarbiausias saugumo priemones, o ypač saitą.

paddle boarder wears PFD and leash for safety on SUP

Vertėtų pagalvoti ir apie ryšio priemones, kurios reikalingos ne tik akimirkų įamžinimui, bet ir galimybei išsikviesti pagalbą jei jos prireiktų. Pasidomėkite vietiniais pagalbos numeriais prieš lipdami ant irklentės, o savo mobilųjį telefoną plaukdami saugiai laikykite specialiuose sandariuose neperšlampamuose dėkluose. Jų galite rasti pačių įvairiausių. Mūsų Red Original aksesuarų linijoje galite rasti tiek sandarų dėklą smulkiems daiktams, tvirtinamą prie lentos, tiek pripučiamą gelbėjimosi liemenę, kuri segama ant juosmens ir turi specialią kišenėlę, tiek paprasčiausius hermetinius krepšius į kuriuos tilps patys įvairiausi aksesuarai.

Jei jūsų maršrutas driekiasi po tiltais, tuneliais ar planuojate keliauti antroje dienos pusėje, nepamirškite su savimi turėti šviesos šaltinio. Praktiškiausias variantas yra ant galvos dedamas žibintuvėlis. Su juo ne tik matysite tamsoje, bet ir galėsite patogiai irkluoti turėdami laisvas rankas.

Couple paddle towards bridge on inflatable paddle boards

3. Žinokite ant vandens galiojančias taisykles

Nuo seno vandens keliai buvo naudojami turizmo paslaugoms. Yra tūkstančiai miestų, kuriuose turistai renkasi įvairius pasiplaukiojimus miesto upėmis, nes būtent nuo vandens atsiveria gražiausios miesto panoramos bei lankytinų objektų perspektyvos. Be to, tai puikus būdas pažinti miestą ramiai, savo tempu ir nesistumdant su kitais miesto svečiais ar gyventojais.

Man stands looking at city skyline on paddle board

Tačiau norit patirti tik geriausius įspūdžius reikia nepamiršti, jog aplink yra ir kitų vandens naudotojų. Nuo kruizinių laivų iki jachtų ar mažų privačių valtelių – visi nori pasigrožėti įspūdingais vaizdais, o kad visų nuotykiai būtų saugūs ir malonūs, vandens dalyviams privalu laikytis taisyklių.

couple paddle in city harbour on inflatable SUPs

Dauguma miestų turi aiškias vandens naudojimo taisykles, kuriomis galite vadovautis siekdami plaukti saugiai ir nepažeidžiant vietos įstatymų. Jei taisyklių nežinote ar nerandate, pasikonsultuokite su vietiniais pareigūnais ar gidais, kurie tikrai yra linkę padėti.

man walks with inflatable SUP backpack on his back

4. Pasitikrinkite savo įlipimo ir išlipimo taškus

Kanalų tinklą turintys miestai, tokie kaip Amsterdamas, Hamburgas ar Venecija, turi ištisus vandens kelių labirintus, siūlančius keliautojams unikalius vaizdus bei nepamirštamus nuotykius. Tačiau net ir šiuose miestuose, kuriuose, rodos, galėtum ant lentos šokti bet kur, ne visose vietose leidžiama plaukioti.

couple paddle in the city on urban waterways

 Pasitikrinkite savo pradžios bei finišo taškus prieš pradėdami kelionę. Atkreipkite dėmesį į ženklus, skelbiančius apie privačias teritorijas ar tiltelius – juk nenorite staiga nustebinti vietinių savo pasirodymu jų privačioje erdvėje. Žinoma, su pripučiama irklente tai padaryti yra ypač lengviau, žinant jog prisipūsti ir išpūsti ją galite bet kurioje pasaulio vietoje.

two paddle boarders in Hamburg on canal.

5. Dėvėkite universalius drabužius

Kelionės su pripučiamomis irklentėmis yra ypatingai praktiškos. Juk bet kada galite baigti savo kelionę vandeniu, supakuoti irklentę į kuprinę ir keliauti po miestą pėsčiomis. Tad Red Paddle Co iš patirties rokemenduoja rinktis tokią aprangą su kuria jaustumėtės patogiai bei atrodytumėte gerai tiek ant vandens, tiek ir ant žemės.

couple walk along the riverside wearing Red Original performance top

Red Original drabužių linija siūlo įvairius aprangos variantus, kurie yra patogus ir atrodo stilingai nesvarbu, ar vaikštote mieste, ar plaukiate irklente, ar minate dviratį, ar keliaujate pietauti miesto centre.

Tikimės, jog šie patarimai padės susiplanuoti įspūdingus nuotykius mieste!